Power and Energy Society

    IEEE Güç ve Enerji Topluluğu (IEEE PES) veya eski adı ile IEEE Güç Mühendisliği Topluluğu, IEEE'nin en eski topluluğudur ve kar amacı gütmeyen bir oluşumdur. Dünya çapında 100,000'den fazla üyesiyle sektöre liderlik eden IEEE PES, alanındaki en önemli kurumlardan birisidir. Sektörel olarak belirlediği standartlar, destek verdiği Ar-Ge çalışmaları, uyguladığı eğitim programları ve bunların dışında aldığı bir çok etkin rol ile IEEE PES; mühendislerin, bilim insanlarının, öğrencilerin, sektörün liderlerinin ve onların çalışanlarının en büyük destekçilerindendir.

    IEEE ODTÜ Güç ve Enerji Topluluğu ise IEEE ODTÜ Öğrenci Kolu bünyesinde bulunan teknik alt birimlerden bir tanesidir. Resmi olarak 2013 yılında kurulmuş IEEE ODTÜ PES, yeni kurulmuş olmanın verdiği heyecan ve enerji ile çalışmalarına son sürat devam etmektedir. Üyeleri ile güç ve enerji konuları üzerine çalışmakta olan IEEE ODTÜ PES; geliştirdiği projeler, verdiği eğitimler, düzenlediği seminer ve konferanslar ile IEEE ODTÜ Öğrenci Kolu'nun en aktif gruplarından birisidir.

    IEEE Güç & Enerji Topluluğu (IEEE PES) önümüzdeki sene 4. sü düzenlenecek Güç ve Enerji Kongresi 'nde köklü değişiklikler yaparak ve kilit şirketlere teknik geziler düzenleyerek katılımcıları sadece sektörün önde gelen şirketleri ile tanıştırmakla kalmayacak aynı zamanda seçilen odak konu sayesinde sektör ile ilgili pratik bilgiler kazanlarını da sağlayacaktır. Teknik workshoplar ve yıl boyunca üzerilerinde çalışılacak yenilikçi projeler ile mühendislik öğrencilerinin derslerde gördüklerini kullanabilecekleri bir platform oluşturacaktır.

Göksu KAVAL
PES Başkanı
EE #2