EESTEC LC Ankara

     Electrical Engineering Students’ European Association (Avrupa Elektrik Mühendisliği Öğrencileri Birliği) başta Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri olmak üzere bütün üniversite, enstitü ve teknik okul öğrencileri için, yine bu öğrenciler tarafından oluşturulmuş bir organizasyondur. 

      EESTEC şu anda 30 ülkenin 53 şehrinde 5000′i aşkın üyeye sahiptir. Üyelerinin büyük çoğunluğunun elektrik-elektronik ve bilgisayar mühendisliği öğrencilerinden oluşmasının yanında diğer mühendislik dallarından öğrenciler de bulunmaktadır.

      EESTEC LC Ankara, Avrupa’daki 53, Türkiye’deki 5 yerel komiteden biridir ve 2006 yılında Sofya Kongresi’nde kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana geçen 11 senede, EESTEC bünyesindeki en aktif komitelerden biri olan LC Ankara 2006′dan dan bu yana toplam uluslarası 12 workshop , 5 exchange  ve birçok teknik yerel etkinlik düzenlemiştir. Şu anda
EESTEC LC Ankara’nın Ankara’daki 9 üniversiteden 200′e yakın üyesi bulunmaktadır.

      EESTEC’in öncelikli hedefi öğrenciler arasında uluslararası bağlantılar kurmak ve var olan ilişkileri güçlendirmektir. Bu vizyon doğrultusunda öğrenciler arasında deneyimlerin ve fikirlerin paylaşılması için ortam hazırlayan ücretsiz uluslarası çalıştaylar, değişim programları ve benzeri etkinlikler düzenlemek de amaçlarımız arasında yer alır. EESTEC ayrıca uluslararası kariyer ve iş olanaklarını tanıtır.

Cihan Deniz Aytaç
EESTEC LC Ankara Başkanı
CE #2